Preparing students for the challenges of nursing 26 października 2023 13:15

Uniwersytet w Dublinie. Centrum Edukacji Klinicznej (CEC) w DCU zostało zaprojektowane tak, aby umożliwić studentom naukę klinicznych umiejętności pielęgniarstwa w bezpiecznym, wspierającym i realistycznym środowisku. Laboratorium umiejętności klinicznych obejmuje duży obszar oddziału oraz pięć sąsiadujących ze sobą połączonych sal, w których studenci uczą się klinicznych, technicznych i interpersonalnych umiejętności pielęgniarstwa.

Nauczanie oparte na symulacjach zapewnia bezpieczny i skuteczny sposób przygotowania uczniów do wyzwań związanych z pielęgniarstwem. Systemy audiowizualne przestrzeni edukacyjnej odgrywają tutaj kluczową rolę, rozprowadzając obrazy i wideo na ekranie pomiędzy różnymi salami. Wcześniej zainstalowane systemy miały ograniczoną funkcjonalność i były skomplikowane w użyciu, dlatego DCU poszukiwało nowego systemu, który zmieniłby nauczanie i uczenie się zaawansowanych umiejętności.

Plan transformacji cyfrowej CEC byłby zgodny ze strategicznym celem programu SATLE (Strategic Alignment of Teaching and Learning Enhancement) DCU poprzez promowanie aktywnego zaangażowania w cyfrowe nauczanie.

Nauczyciele mogliby prowadzić zajęcia z dowolnej części sali, nie ograniczając się do przodu klasy, promując wysoki poziom interakcji między nauczycielami i uczniami oraz wspierając solidną, wspieraną technologią atmosferę wspólnego uczenia się. Projekt ten był znaczący dla Uniwersytetu, ponieważ mógł zostać wykorzystany jako wzór dla innych programów i szkół, które pragną przekształcić kształcenie i nauczanie umiejętności.